“Otobüs yerine dinozor aldılar”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve geldiklerinde Ankara’da toplam bin 350 adet belediye otobüsü olduğunu belirterek, ‘’2013’den sonra otobüs almamışlar. Şehirde ulaşım sorunu vardı, çünkü otobüs yerine dinozor almışlar’’ dedi.

Eski Başkan Melih Gökçek döneminde 801 milyon dolar harcanarak yapılan ve çürüyen Ankapark’a 2 milyon 783 bin dolara 268 adet dinozor alınmış, dinozor iskelet ve fosillerine ise 694 bin dolar ödenmişti.

“BİR DİNOZOR BİR OTOBÜS EDİYOR”

Sincan Yenikent’te miting yapan ve yenilenen 100. Yıl Çarşısını da açan Yavaş, Ankara’da 5 yıldır halkın yararına olan ve acil ihtiyaçlara para ayırdıklarını belirtti ve ‘’2010 yılında 2 bin 200 tane belediye otobüsü varmış. 2013’ten beri hiç almamışlar’’ dedi ve şunları söyledi:

‘’Biz iş başına geldiğimiz zaman bin 350 tane otobüs kalmıştı. 400 tane aldık, şimdi 50 tane daha alacağız. Her yıl 150, 200 tane alacağız. Ondan sonra da diyorlar ki, ‘ulaşım sıkıntısı var’ olur tabii, bir dinozor parası bir otobüs yapıyor.

O kadar dinozor alıncaya kadar otobüs alsaydınız, ulaşım sorunu da olmazdı. Bizden önceki belediye yönetimi de Ankara’nın altyapısına da 5 kuruş para harcamadı’’

“HALKA HESAP VERMEK ZORUNLULUKTUR”

Yavaş, tüm siyasetçi ve kamu görevlilerinin göreve başladıkları ve bıraktıkları zamanki mal varlıklarını açıklamaları çağrısı da yaptı ve ‘’Halka hesap vermek bir zorunluluktur. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bunun öncülüğünü yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi ve ‘’1 Nisan’dan sonra rekor oyla ve Belediye Meclisi’nde çoğunluğu sağlayarak bu dönem engellenmeden doya doya hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağız” açıklaması da yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x