Cumhur’un ortağından yandaş yazara kavgada söylenmeyecek sözler

AKP’ye yakın Hürriyet Gazetesi’nin Saray’a yakın yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın samimi bir özeleştiri yaptıktan sonra AK Parti’nin yeniden seçim zaferleri kazanmasını sağlayacak bir reçete sunması bekleniyor. Milletvekillerine yeni bir perspektif çizeceği konuşuluyor” diyerek Gezi tutuklularının serbest bırakılması gerektiğine işaret etmişti:

Selvi, “Bu, Türkiye’yi de rahatlatacak bir adım olur. Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor? Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor. Yeniden reformcu kimliğine dönmüş bir AK Parti ve Avrupa Birliği hedefine yürüyen bir Türkiye. Görün o zaman ekonomi nasıl coşar” ifadelerini kullanmıştı.

MHP’LİDEN KAVGASA SÖYLENMEYECEK SÖZLER

Abdulkadir Selvi’nin bu yazısına MHP’den tepki geldi. MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan, daha önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı gibi Selvi’yi Alevi kimliği üzerinden hedef aldı. Özkan, Selvi için katliamlardan sağ kurtulabilenler ya da canı bağışlananlar için kullanılan ‘Kılıç artığı’ ifadesini kullandı.

Özkan, X hesabından şu mesajı paylaştı:
“’Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor? Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor.’ Sözlerini sarfeden Abdülkadir Selvi, yok hükmündedir. Çöptür. Kalem ve Kılıç artığıdır!”

BAHÇELİ DE AYNI İFADELERİ KULLANMIŞTI

Devlet Bahçeli, Mart 2017’de Meclis’teki konuşmasında Selvi’yi aynı ifadeleri sarf ederek hedef almıştı.

Bahçeli, “Bu kılıç artığı şahsın MHP’ye karşı olumsuz tutumu bellidir. Peki AKP’ye dost mu, hasım mı (düşman mı), bu sorunun cevabı ise belirsizdir” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x